Aybeks Hakkında

Maden işleri genel müdürlüğünün ilgili Kanunlarınca tanımlanmış madencilik kapsamındaki  gruplardaki her türlü metalik madenler, endüstriyel hammaddeler, kapsamına giren Maddeler/Madenler, hammaddeleri gibi madenlerin ve diğer maddelerin aranması, bulunması, bulunan sahaların işletilmesi.

Maden konusundaki cevherlerin Orijinal durumları veya şu anki fiziksel durumları ne olursa olsun jeolojik mineral tabakaların ve diğer jeolojik kaynakların araştırılması, incelenmesi istihsali ve işletilmesi, çıkarılan ürünlerin ithali, ihracı ve dahili ticaretini yapmak.

Maden cevherlerini hazırlamak, ayıklama, zenginleştirmek, tasfiye, flotasyon, kavurma, konsantreler, mikronize, işlemek ürünler elde etmek.

Her türlü maden izabesi yapmak, maden öğütmek, şekil değiştirmek, metal elde etmek ve bununla ilgili tesisleri kurmak konusu ile ilgili ekipmanları yurt içi ve yurt dışından temin etmek

Mezkur madenlerin/maddelerin ve  çıkartılması ve işlenmesi için; şirket kendi konusunda arge, analiz, inovasyon çalışmaları yapmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir